در حال بارگذاری ...
free shiping
سبــد خرید من
0 محصول
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
تشک طبی

با افزایش سن احتمال دردهای عضلانی، کمردرد، آرتریت و مشکلات شانه بالا می رود و پزشکان توصیه می کنند که یک رژیم غذایی مقوی همراه با ورزش داشته باشید و مهمتر از همه روی تشک طبی بخوابید. بر اساس مطالعات انجام شده بیش از 90 درصد افرادی که روی تشک های طبی خوابیده اند، احساس راحتی بیشتری داشته اند.

مزایای تشک طبی

 • کاهش درد: اگر 8 ساعت در شبانه روز روی یک تشک معمولی بخوابید، احتمالا در نتیجه تنش، در ناحیه کمر و ستون فقرات دچار مشکل خواهید شد. بهترین گزینه برای خوابیدن، تشک طبی است که موجب درد در ناحیه کمر نمی گردد.
 • کاهش غلت زدن:

  وقتی روی تشک معمولی می خوابید، به مرور زمان فرورفتگی هایی توسط بدن شما ایجاد می شود که باعث ناراحتی و مشکلات آتی می گردد. تشک های طبی وزن شما رو به طور یکنواخت پراکنده می کنند و مانع فرورفتگی و غلت زدن در طول شبانه روز می گردند.

 • ساختار مناسب: تشک های طبی با استاندارد بالایی ساخته شده اند به طوری که فوم های حمایتی در بدنه این تشک ها با شکل ساختار بدن مطابقت دارد و به حفظ تراز ستون فقرات کمک می کند.
 • خواب خوب : یکی از عواملی که می توانید صبح خود را با شور و شوق شروع کنید، داشتن یک خواب خوب در طول شب است. اگر روی تشک قدیمی می خوابید، در طول شب باید چندین بار غلت بزنید تا به یک موقعیت استراحت راحت برسید. این حرکات مداوم موجب عدم خواب راحت در طول شب می گردد. تشک های طبی ترکیبی از مواد کشسان و راحت هستند که می توانند موجب ایجاد راحتی بیشتر در تمام موقعیت ها می شوند.

تشک فوم چیست؟

تشک های فوم تخت هایی هستند که برای بسیاری از خریدارای تشک محبوب هستند. این فوم ها می توانند از انواع فوم های مموری فوم تا پلی فوم ساخته شده باشند و معمولا از چندین لایه تشکیل شده اند. تخت های فوم می توانند نرم یا محکم باشند. قیمت و طرح آنها نیز متنوع است از طرح های ساده تا لوکس دسته بندی می شوند.

انواع فوم

فوم پلی اورتان:

فوم ساخته شده از پلی اورتان است که به آن "پلی فوم" نیز گفته می شود. این ماده در تولید تشک بسیار رایج است و نسبت به موادی مانند: مموری فوم بسیار قوی تر و فنری تر است. پلی فوم برای استفاده به عنوان یک لایه در تشک های تمام فوم مدرن و همچنین برای لایه راحتی بالای تخت های فنری به کار می رود.

 • پلی فوم معمولی: این فوم استاندارد است و نسبتا نرم است و در لایه های انتقالی استفاده می شود.
 • پلی فوم با چگالی بالا: این فوم سفت تر است و برای لایه های پشتی و زیرین استفاده می شود.
 • پلی فوم با قابلیت ارتجاعی: این پلی فوم قابلیت ارتجاعی بالایی دارد و گران تراست و کمتر استفاده می شود.

مموری فوم :

این فوم بسیار رایج است . این فوم از مواد پلی اورتان ساخته شده است که با مواد افزوده شده برای افزایش چگالی و ویسکوزیته و کاهش فشار مقاوم شده است. این فوم به این علت "مموری" گفته می شود که شکل بدن را برای چند ثانیه در خود حفظ می کند.

 • مموری فوم استاندارد: این فوم نرم است و از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه است.
 • مموری فوم سلول باز: این فوم دارای سوراخ های کوچکی است و طوری طراحی شده که موجب گردش هوا می شود. این ماده کمی نرم تر است و در شب های گرم موجب خنکی می گردد.
 • مموری فوم ژل : این فوم نوی مموری فوم سلول باز به همراه ژل موجب خنک سازی بیشتر و جریان هوا می گردد.

فوم لاتکس:

لاتکس یک ماده لاستیکی طبیعی است که برای ایجاد یک فوم بادوام و قوی استفاده می شود. برخی تولید کنندگان از لایه های نازکی از لاتکس در تخت های تمام فوم استفاده می کنند. لاتکس به دلیل دوام و سازگاری با محیط زیست قیمت بالاتری نسبت به فوم های دیگر دارد.

 • لاتکس دانلوپ : این لاتکس با یک فرآیند سنتی و ساده ساخته شده است
 • لاتکس تالالی : این فوم با استفاده از فرآیند مدرن ساخته شده و بادوام و در عین حال نرم است.

تشک فنری

تشک های فنری، تشک هایی هستند که از ده تا صد فنر فلزی و لایه های پشتیبانی تشکیل شده اند. عوامل مهمی برای ایجاد احساس راحتی در تخت خواب های فنری موثرند. یکی تعداد کلاف هاست که هر چقدر بیشتر باشد، بستر راحت تری را ایجاد می کنند. دومی میزان لایه های پلی فوم است کیفیت، جنس و ضخامت این لایه ها در احساس راحتی نقش مهمی دارد. ضخامت سیم پیچ و ضخامت سیم در میزان دوام و راحتی تخت، تاثیر مستقیم دارد.

انواع تشک فنری

کلاف Bonnel : طرح اصلی سیم پیچی این تشک ها به صورت ساعت شنی است و بسته به گیج سیم می تواند نرم یا محکم ساخته شود. این کلاف ها مقرون به صرفه هستند.

کلاف جیبی: این کلاف ها دارای کلاف فلزی است که به صورت جداگانه در آستین های پارچه ای پیچیده می شوند و هر سیم پیچ به صورت جداگانه حرکت می کند. این تشک ها معمولا گران تر هستند .

کدام تشک مناسب تر است؟

انتخاب تشک بیشتر به نوع فوم و فنر بستگی دارد. اکثر مردم از تشک های دارای فوم با کیفیت راضی هستند زیرا علاوه بر تناسب و کاهش فشار، احساس نرمی و راحتی را فراهم می نماید.

افرادی که تمایل دارند تشک خنک داشته باشند، تشک های فنری را انتخاب می کنند زیرا جریان هوای بهتری دارد

کسانی که وزن زیادی دارند بسترهای فوم داخلی با چگالی بالا را انتخاب می کنند که به راحتی فرو نمی رود.

تشک ارتوپدی چیست؟

تشک ارتوپدی یکی از انواع تشک های طبی است که نقش مهمی در بهبود خواب و تراز کردن ستون فقرات دارد. تشک های ارتوپدی در اندازه ها و ابعاد مختلف تولید می گردند. هنگام انتخاب یک تشک مناسب باید در نظر بگیریم که چه سطحی از سفتی را نیاز داریم. این تشک ها باید دارای سطح سفت قابل قبول باشد که موجب کاهش فشار و امکان حرکت یکنواخت را فراهم نمایند. تشک های سفت برای کمردرد و تشک های نرم برای گردن درد و تشک های متراکم برای درد مفاصل مناسب هستند.

مشخصات تشک های ارتوپدی

سطح مناسب

یک تشک ارتوپدی مناسب باید از سطح مناسبی برخوردار باشد که مفاصل به راحتی بتوانند حرکت کنند و فرم طبیعی آنها حفظ شود.

فشار

تشک طبی مناسب باید وزن شما را به طور مساوری توزیع کند و در این صورت است که موجب کاهش فشار می گردد و وزن طبیعی بدن را به قسمت های مختلف تشک توزیع می کند. میزان ابعاد تشک نیز در کاهش فشار نقش اساسی دارد و در صورتی که ابعاد کافی نباشد موجب افزایش فشار و ایجاد ناراحتی در بدن می گردد.

کیفیت مواد

تشک های ارتوپدی مناسب باید از مواد با کیفیت ساخته شده باشند. این تشک ها دارای چندین لایه می باشند و هر کدام از لایه ها دارای عملکرد و مزایایی است که در سلامت ستون فقرات و کیفیت خواب نقش مهمی دارد.

حرکت

یک تشک ارتوپدی مناسب باید مانع ایجاد حرکت های اضافی گردد . علاوه بر این باید خاصیت عایق داشته باشد.

انواع تشک های ارتوپدی

 • تشک فوم :

  تشک های فوم از لایه های فوم با ضخامت متفاوت تشکیل شده اند و میزان تراکم این لایه ها متفاوت است. برخی فوم ها نرم تر و برخی سفت تر هستند. تشک های فوم موجب کاهش دردهای بدنی می گردند و با قالب بدن و گردن مطابقت دارد.

 • تشک فنری:

  تشک های فنری از فوم و فنر ساخته شده اند و خاصیت ارتجاعی بالایی دارند و جریان هوا به راحتی در داخل آنها حرکت می کند. تشک های فنری برای دردهای کمر مناسب هستند و موجب کاهش فشار در این نقاط می گردند.

 • تشک هیبریدی

  تشک های هیبریدی از مواد مختلفی تشکیل شده اند که می توانند انواع فوم، لاتکس، فیبر و پنبه باشند. در تشک های هیبریدی نوع سیم پیچی مارپیچی و جهت جریان هوا موجب کاهش فشار وارده بر کمر می گردد و برای افرادی که نیاز به تشک گرم دارند، مناسب است.

 • تشک لاتکس:

  این تشک از مواد طبیعی ساخته شده است معمولا لاستیک هایی از جنس کائوچو در ساختار آنها به کار رفته است. تشک های لاتکس یکی از بهترین تشک های ارتوپدی هستند که علاوه بر استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک، موجب ایجاد تراز و کاهش فشار و حرکت یکنواخت با بدن در طول خواب می گردند. میزان خلل و فرج های به کار رفته موجب خنکی این تشک ها شده و انعطاف بالایی دارند.

مزایای تشک های ارتوپدی

 • کاهش چرخش
 • ایجاد خواب راحت
 • توزیع وزن به صورت یکنواخت
 • کاهش فشار
 • تنظیم صحیح قرارگیری ستون فقرات
 • کاهش درد کمر
 • کاهش درد گردن
 • گردش خون مناسب

معایب تشک های ارتوپدی

 • قیمت بالا
 • تشخیص دشوار تشک ارتوپدی از سایر تشک های طبی

آیا تشک ارتوپدی برای من مناسب است؟

تشک های ارتوپدی برای کمک به کاهش درد مناسب هستند اگر درد کمرو یا مفاصل هستند توصیه می شود از تشک ارتوپدی برای ایجاد وضعیت مناسب بدنی استفاده کنید که موجب کاهش فشار به کمر و کاهش درد مفاصل می گردد. برای کسانی که سطح سفت را دوست دارند این تشک ها انتخاب بهتری است. اگر دارای وزن بالایی دارید این تشک ها می توانند میزان وزن شما را کنترل کنند و از درد و فشار جلوگیری کنند.

تشک های ارتوپدی چقدر دوام دارند؟

توصیه می شود که تشک ها هر هفت سال یکبار تعویض گردند. اگر چه این میزان به دوام فنرها و لایه ها نیز بستگی دارد.